Рубрики

Архів

Гіперпродуктивність свиноматок: що робити з зайвими поросятами?

Томас Греве, спеціаліст-консультант з данської генетики DanAvl

Олена Василевич, регіональний менеджер із продажу Breeders of Denmark A/S

ТОВ «Агро Плюс 2006»: вирощувати свиней без антибіотиків — реально

Вже стало аксіомою, що три наріжні камені свинарства — генетика, корми і умови утримання. Однак практика доводить, що без правильного менеджменту успіху не досягти. Директор ТОВ «Агро плюс 2006» Томас Бруннер підійшов до бізнесу комплексно, переслідуючи глобальну мету — виробляти якісний продукт, не використовуючи у вирощуванні свиней антибіотики. Нині його підхід не просто відомий у Європі як «Система Тимошівка», а вже має послідовників. Приємно усвідомлювати, що в Україні теж є чого повчитися!

ТОВ «Зоотехнологія»: вся увага персоналу та роботі з тваринами

03.06.2014 09:45:00

Улітку популярний напрям руху в Україні — Південь. Наш журнал вирішив «не відставати» і відправився у Херсон поспілкуватися з директором із виробництва ТОВ «Зоотехнологія» Тетяною Ларіною. Вона охоче розповіла про роботу підприємства та поділилася планами його розвитку. Схоже на те, що десятка лідерів українських свиногосподарств незабаром зміниться!

Іван Чайківський: «Аби зберегти і розвивати бізнес, треба навчитися економити»

22.05.2014 06:46:20

У час, коли ситуація в країні нестабільна, історія господарства, яке постало з руїн і за п’ятнадцять років роботи стало одним з лідерів українського ринку свинини, вселяє оптимізм і вчить розвивати справу, незважаючи на обставини. Як зберегти бізнес у скрутні часи, з нами поділився його генеральний директор Іван Чайківський.

Наявність нуклеуса в Україні — гарантія розвитку свинарства

Майже рік минув із того часу, коли ТОВ «Селекційний центр свинарства» відчинив свої двері для бажаючих познайомитися з новими для українського ринку енергоощадними технологіями виробництва. Про роботу та перші результати господарства розповів його директор Євгеній Криворот.

Український консалтинг може бути?

Віктор Еверт, к.в.н., координатор Консультаційного центру Асоціації свинарів України

Немає жодного свинарського промислового підприємства, яке б не потребувало послуг консультанта. В Україні є такі, що співпрацю вже налагодили (переважно господарства з іноземними інвестиціями), інші (їх більшість) — все ще не можуть наважитися, бо, мовляв, не відчувають потреби і не знають, кому вірити. Однак ситуація в країні нині складається так, що виживе тільки найсильніший. А щоб стати таким, треба вчитися і оптимізувати виробництво. Хто може навчити і налагодити систему? Консультанти. Їх роль в нашому свинарському бізнесі ставатиме все більш актуальною. Тому треба знати, які консультаційні послуги доступні на нашому ринку і як зорієнтуватися, котрі з них дадуть результат.

Нові перспективи та тенденції у царині репродукції свиней

Педро Гонзалез Ановер (Pedro González Añover), д.в.н., ветеринарний спеціаліст свинарського напряму відділу досліджень і розробок Miavit GmbH

Ефективність виробництва свинини (в аспекті відтворення) оцінюють за кількістю відлучених поросят на свиноматку на рік. Цей показник, у свою чергу, залежить від віку свинок на момент першого запліднювання, інтервалами між опоросами та загальною кількістю народжених поросят у кожному гнізді (продуктивність свиноматок). Продуктивність свиноматок, як і інших багатоплідних видів тварин, залежить від кількості овуляцій та/чи гибелі ембріонів під час поросності.

Чи вже криза?

«Кримське питання може переформатувати наш ринок свинини»

Дмитро Рожко, директор ТОВ «Прилуки-ГарантБуд», Чернігівська область

Справжня вартість штучного запліднювання

Джон Карр, лікар ветеринарної медицини, міжнародний незалежний консультант зі свинарства

Виробники або купують, або самі виробляють спермодози для штучного запліднювання (ШЗ) свиноматок. При цьому більшість збентежена ціною, яку за це платять. Чи це раціонально? Правильно оцінювати вартість спермопродукції за результатами, які завдяки їй отримують.

Про кілька причин забивати свиней важчих кондицій

Андре Ванланквельд, технічний менеджер у галузі свинарства, BIOMIN Gmbh (Австрія)

Забій свиней у важчій кондиції впливає на: Якість м’яса: більша товщина шпику (у свиноматок гірший вихід м’яса), більший найдовший м’яз спини (філей), більші окороки, більше міжм’язового жиру; Сповільнення росту після певної ваги, що істотно погіршує коефіцієнт конверсії корму. Це залежить від генетики, статі, статусу здоров’я та умов утримання свиней, особливо температури в приміщеннях; Збільшення товщини шпику залежить від генетики, статі, статусу здоров’я (найтовщий шпик, зазвичай, у свиней з вищим статусом здоров’я, оскільки ніщо не заважає їм споживати багато корму).

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Молоко і ферма»