Дмитро Дубовиков: «В умовах високої конкуренції виживають найефективніші»
2014-ий рік став випробуванням для України, що не могло не позначитися і на вітчизняній галузі свинарства. В таких умовах почуватися впевнено у завтрашньому дні вдається тільки найефективнішим. Як у непростий час не тільки утриматися «на плаву», а й продовжувати розвивати бізнес, розповів генеральний директор ТОВ «Рантьє» Дмитро Дубовиков.
Європейське майбутнє українського свинарства
За матеріалами звіту Ремко Шрайвера «Рекомендації щодо вдосконалення нормативної бази свинарства в Україні»
Ми живемо в час, коли жалітися на те, що щось «не так», недостатньо, треба діяти, причому можливість реформ є! Цим принципом користувалася Асоціація свинарів України, коли звернулася до Проекту «Агроінвест» USAID залучити до аналізу ситуації в Україні міжнародного експерта із питань ветеринарії та охорони здоров’я населення Ремко Шрайвера. За результатами десятиденного перебування у нашій країні він надав рекомендації, спрямовані на гармонізацію законодавства України з вимогами ЄС в трьох сферах: санітарно-захисні зони та санітарні розриви, дозвільна документація, а також правила імпорту свиней з інших країн. Перед вами скорочена версія його звіту.
Сучасні аспекти менеджменту й годівлі свиноматок
Др. Альфонс Хесекер, кандидат наук, керівник відділу розробок та досліджень компанії МІАВІТ (Німеччина)
За останнє десятиліття промислове свинарство зазнало разючих змін абсолютно в усіх аспектах. Постійно зростаючі вимоги споживачів рухають не лише генетичний прогрес, але й стандарти виробництва.
«І-ТЕК Україна»: індивідуальний підхід і надійність
Незважаючи на непрості часи, галузь свинарства не здається і продовжує динамічно розвиватися. Виробники, які вже працюють на ринку, — розширюються, нові — купують та реконструюють приміщення колишніх колгоспів чи будують нові комплекси. У кожному із цих випадків потрібне обладнання. На нашому ринку є кілька «потужних» компаній, які пропонують якісний продукт. Одна із них — ТОВ «І-ТЕК Україна». Підприємство також надає послуги з реконструкції свинокомплексів. Про французькі технології на українських теренах розповів директор «І-ТЕК Україна» В’ячеслав Михайлов.
Хвороба Ауєскі: не втрачайте пильності!
Проникнувши у стадо, вірус хвороби Ауєскі продовжує циркулювати в ньому доти, поки не будуть вжиті належні заходи ерадикації. В чому підступність вірусу, чим особливі сучасні засоби його контролю і чому українським свинарям не можна втрачати пильності — про це детально у статті.
Ремко Шрайвер: «Буде прозорість — буде ефективність»
Цього разу ми спілкувалися з міжнародним експертом, який на запит Асоціації свинарів України та за підтримки Проекту USAID Агроінвест приїхав в Україну, щоб дати відповіді на запитання, актуальні для галузі, поділитися світовим досвідом і показати шляхи вирішення основних проблем. Тож ми скористалися можливістю спитати пана Ремко Шрайвера, чим його здивувало українське свинарство.
Діагностика гемофільозного полісерозиту свиней
Ольга Бех, лікар ветеринарної медицини, консультант зі свинарства
Захворювання бактеріальної етіології зазвичай сприймають як вторинні, порівняно з вірусними, профілактиці яких приділяють більше уваги. Разом із тим, проблема поширення респіраторних захворювань бактеріального походження стає в Україні все актуальнішою. Одне з них — гемофільозний полісерозит або хвороба Глессера. У статті основні акценти на постановці діагнозу і методах його ефективної профілактики.
Багатопліддя чи крупнопліддя: коли економіка краща?
Вікторія Пилипець-Романюк, головний технолог ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Майже всі генетичні компанії світу у селекції материнських ліній неабияку увагу приділяють збільшенню кількості живонароджених. Так, нині модно вихвалятися кількістю поросят на опорос, однак наскільки це економічно доцільно?
Секрети ефективної відгодівлі свиней
Основна причина, коли дорога генетика не дає бажаного результату, — неправильна годівля. Як не допустити таких помилок та відгодовувати свиней ефективніше, поділився спеціаліст із годівлі свиней Альфонс Хесекер під час VI Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».
«Нива Переяславщини»: на крок попереду
Якщо ви досі вірите, що в Україні немає свиногосподарств, які можуть конкурувати з найкращими світовими, тоді ви просто не знаєте про СП ТОВ «Нива Переяславщини». Підприємство вже побудувало сім комплексів замкнутого циклу, потужність кожного — 30 тисяч голів на рік. Обслуговують кожен лише 11 працівників, але при цьому виробничі показники «Ниви Переяславщини» на рівні з лідерами свинарства в світі. Хоча, як наголосив виконавчий директор із тваринництва Віталій Шакель: основна мета підприємства — не гнатися за показниками, а ставати ще ефективнішим. Тоді бізнес за будь-яких умов буде рентабельним і приноситиме прибутки.