Як досягти цільового споживання корму відлученцями?
Перший тиждень після відлучення особливо складний і для поросят, і для операторів. В останніх часто виникає запитання, як забезпечити добре споживання корму і яку добову норму має з’їдати порося?
СТОВ «Україна»: «Якщо обирати, то найкраще. Якщо робити, то якісно!»
«Малий та удалий», — сміливо можна сказати про невелике свиногосподарство СТОВ «Україна», розташоване на Чернігівщині. Адже кожен крок на шляху становлення бізнесу зважений, а для виробництва обирають лише найкраще обладнання, генетику та корми, перевірені досвідом і часом. Простими істинами, як підприємству вдається ефективно функціонувати і постійно удосконалюватися, ділилися директор товариства Олександр Кушніренко та директор з тваринництва Олександр Тишенко.
Яка тонина помелу кукурудзи оптимальна для свиней?
Зернові, зокрема кукурудза, є основним джерелом енергії в раціоні свиней. І виробники свинини повинні стежити не лише за її якістю, а й за тим, як її подрібнювати, щоб ефективність годівлі була максимальною. Оскільки до 75% виробничих затрат складають витрати на корми, краща їх перетравність дозволить знизити собівартість виробництва свинини. Істотно допомогти в цьому може, зокрема, правильна тонина помелу зерна, адже від неї залежить, як засвоюватимуться поживні речовини і як тварини ростимуть.
30 запитань-відповідей, які варто знати про сперму
Зі спермою (еякулятом) кнура, працює майже кожне свиногосподарство. Проте, чи всі факти нам відомі?
Успішна дезінфекція- надійна біобезпека
Дезінфекція відіграє основну роль у системі ветеринарно — санітарних заходів. Зважаючи на велику кількість мікроорганізмів, присутніх на фермі, вона є невід’ємною частиною технологічного циклу виробництва і націлена на знищення умовно-патогенної мікрофлори та профілактику інфекційних хвороб тварин.
Свинина: у чому секрет світової популярності?
Мабуть, кожен із нас хоча б раз у житті куштував свинину і, переконані, не залишився байдужим. Проте мало хто, смакуючи соковите, ніжне і навіть солодкаве м’ясо, замислювався над тим, коли вперше люди почали його їсти, де і як споживають свинину, у чому його плюси, крім гастрономічної насолоди, тощо. Відповіді у рубриці «Для гурмана».
Це Китай, дєтка!
Цей вираз ми чиненайчастіше повторювали впродовж тижня у Пекіні, куди поїхали взяти участь у виставці Anufood China 2016. А все тому, що китайська реальність для нас, українців, нетрадиційна. Деякими з цікавинок поділюся.
ТзОВ «Галичина-Захід»: 10 років інвестицій в українське свинарство
ТзОВ «Галичина-Захід» — одне з чотирьох свиногосподарств із данськими інвестиціями, що входить до десятки найпотужніших підприємств України. Результати, яких воно досягло за 10 років діяльності, доводять, що виробництво свинини може бути високоінтенсивним. Головне — відповідальність і безперервне вдосконалення технології.
Як цей підхід реалізовують на практиці, розповіли генеральний директор підприємства Йохансен Мортен Холм і його перший заступник Андрій Талама.
Аспекти гігієни кормовиробництва
У зв’язку з частими випадками африканської чуми свиней у весняно-осінній період дедалі більше виробників турбуються про те, чи можуть корми бути переносником цього та інших збудників захворювань, і як уберегти господарство від такого ризику. На ці запитання відповів Микола Демчак, спеціаліст у царині свинарства, під час VIII Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».
«Моя ферма-моя фортеця»: про аудит біобезпеки українських свиногосподарств
«Моя ферма — моя фортеця». Якщо це дійсно так, жоден ворог — хвороботворний агент — не проникне на її територію. Допомогти виробникам перевірити «фортецю» на міцність взялася Асоціація «Свинарі України» у рамках співпраці з Міністерством сільського господарства США (USDA). Фахівці разом розробили опитувальник із біобезпеки, здійснили низку аудитів господарств, зустрічалися з експертами та профільними установами, які працюють над питанням АЧС в Україні. Проте час сплив швидко і вже можна підводити підсумки проекту.
Спілкувалися про це з Брайаном Лу, керівником Департаменту розвитку та зміцнення потенціалу Служби сільського господарства зарубіжних країн Міністерства сільського господарства США, Бобом Бокмою, д.в.н., незалежним експертом, який упродовж 36-и років працював у Службі контролю здоров’я тварин і рослин при Мінагрополітики США, а також Віталієм Піотровичем, незалежним фахівцем із питань ветеринарії, який долучився до реалізації проекту «Оцінка біобезпеки свиногосподарств в умовах АЧС».