Рубрики

Архів

Місце сухої спиртової барди у системі економічно обґрунтованої годівлі свиней

Леонід Подобєд, доктор сільськогосподарських наук, професор, Інститут тваринництва УААН

Головна відмінність вітчизняних комбікормів від зарубіжних за компонентним складом — у невиправдано високому рівні введення в них зерна. Часто можна почути думку, що Україна — зернова держава і може собі дозволити активно використовувати зерно для годівлі тварин і птиці. Звичайно, кормове зерно — чудова складова для комбікорму.

Білки плазми крові в харчуванні поросят

Джой Кемпбелл, кандидат сільськогосподарських наук, США

Період відлучення поросят від свиноматки завжди є найдраматичнішим моментом у процесі вирощування свиней. Від цього періоду залежить безліч пізніших результатів відгодівлі. Проблеми, з якими бореться в цей час більшість виробників, такі: слабке поїдання кормів, невеликий приріст, часті діареї тощо. Одночасно з цим спостерігається нерівномірна вага поросят у групі й посилена сприйнятливість до хвороб.

О. Крижак, Р. Огроднічий. Деякі аспекти «сухої» дезінфекції в сучасному свинарстві

«...В сучасному високопродуктивному свинарстві не буває дрібниць, оскільки для отримання максимального економічного результату необхідно всебічно аналізувати кожен чинник, фактор чи продукт, що використовується на будь-якій стадії технологічного процесу...»

З. Пейсак, проф. ветеринарії, Національний науково-дослідний ветеринарний Інститут в Пулавах, Польща

Відгодівля – відповідальний фініш

Доктор Кейс Шеепенс добре знайомий нам зі сторінок попередніх номерів журналу як ветеринарний лікар міжнародного класу та співавтор серії книг «Сигнали свиней».

На ІІІ Міжнародному конгресі «Прибуткове свинарство» пан Шеепенс так зацікавив учасників доповіддю про основні аспекти вирощування свиней на відгодівлі, що нам просто не залишається іншого вибору, крім як поділитися ними з читачами нашого журналу.

«Серволюкс-Генетик» — перша і єдина нуклеусна ферма в Україні

Сергій Петрович Гарбузюк, замісник директора ТОВ «Серволюкс-Генетик»:

— Сергію Петровичу, звідки зародилася ідея зайнятися свинарством?

— Галузь тваринництва в Україні має дуже гарні перспективи, які варто тільки розкрити. Але для того, щоб розвивати свинарство у тому напрямку, який диктує ринок, підприємствам життєво необхідно мати достойну генетичну базу. Тому у 2005 році ми подали на розгляд голландського уряду спільний з компанією Hypor проект «Селекція свиней чистих ліній в Україні», він отримав позитивний висновок і був затверджений Урядом Королівства Нідерландів.

Навіщо поросятам яєчні імуноглобуліни?

Інге Хайнцл (Inge Heinzl), кандидат с / г наук, Німеччина

Як відомо, рівень здоров’я поросят є важливим фактором успіху в розведенні та відгодівлі свиней. Поросята із слабшим імунітетом вразливіші до стресових ситуацій і збудників хвороб, які спричиняють діарею та падіж тварин. Відтак актуальним для свинарів стає питання активації імунітету поросят.

Світловодський бекон від ФГ «ВК і К»

На сторінках попереднього номеру «Прибуткового свинарства» (червень, 2011 р.) ми розповідали про м’ясопереробне підприємство ПП «ВК і К», яке входить до двадцятки найкращих в Україні. Цього разу пропонуємо познайомитися власне із витоками чудового смаку м’ясних виробів компанії — із фермерським господарством «ВК і К», що вирощує якісну свинину за сучасними технологіями і постійно шукає шляхи вдосконалити виробництво.

Енергозберігаючі системи вентиляції на свинофермах

Вернер Гайслер — інженер у регіональному центрі зі свинарства, освіти та знань у місті Боксберг (Німеччина)Під час ІІІ міжнародного конгресу

«Прибуткове свинарство» ноу-хау у сфері підтримання мікроклімату на свинофермах українським виробникам презентувала Німеччина — країна, котра по праву є першою скрипкою в галузі свинарства.

Біогазові перспективи України

Юрій Момот, директор департаменту тваринництва ТОВ «Агро-Овен»:

— «Наше підприємство першим в Україні запровадило і продовжує успішно використовувати біогазові технології — спільний із урядом Голландії проект, біогазова енергоустановка, була введена у експлуатацію у Магдалинівському районі у 2003 році».

Респіраторні захворювання свиней — проблема вимагає комплексного підходу

Одна із найбільш актуальних ветеринарних проблем свиней — респіраторні захворювання. Вони домінують у загальній патології, досягаючи 30 і більше відсотків у різних категоріях господарств. Найбільш масовими та збитковими є хвороби інфекційної етіології, які значно знижують рентабельність галузі свинарства.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Молоко і ферма»